ДНЗ №9

ДНЗ № 9 м.Новояворівська

Дошкільний навчальний заклад № 9  м.Новояворівська  введний в експлуатацію в 1991 р. Побудований за новим типовим проектом та розрахований на 14 груп та 360 дітей,  загальна площа приміщення 2840 кв.м. За сучасними санітарними нормами приміщення  розраховане на 260 дітей.

У 2012 році в ДНЗ № 9 функціонує 12 груп ,  списковий склад  – 320 дітей.

Режим роботи установи – 10,5 год в день. Навчальний рік  в ДНЗ триває з

1 вересня і закінчується 31 травня наступного року, з 1 червня по 31 серпня триває оздоровчий період.

 

ДНЗ № 9 має хорошу матеріальну базу необхідну для навчально-виховної роботи. Кожна вікова група обладнана  відповідно до санітарних норм перебування дітей раннього та дошкільного віку: групові та спальні кімнати, роздягальні та кімнати гігієни.  Є два  просторі ошатні зали : музичний

та спортивний, у кожному є піаніно . Працівниками закладу обладнані та оформлені естетично: кімната для проведення гурткової роботи, світлиця, фітовітальня,  кімната психологічного розвантаження, сучасний методичний кабінет, медичний кабінет, ізолятор та всі технологічні та побутові приміщення.

Протягом останніх  років контингент дітей постійно збільшується . Так,

у 2000 р. було 150 дітей, у 2002р. -192 дитини, 2005 р. – 251 дитина, в

2011р.-302 дитини.  Існує  черговість на влаштування дітей у ДНЗ,  на

2012 р . – подано 134 заяви,  а зможемо прийняти 60- 70 дітей.

З прийняттям Закону України „Про дошкільну освіту” та розробку „Державної Програми розвитку освіти”, значно поліпшився стан у сфері дошкілля, зокрема зупинено скорочення мережі дитячих садків, розширено мережу груп , запроваджено додаткові освітні послуги.  Зокрема, у нашому закладі у грудні 2011 р.   було відкрито нову групу для дітей раннього віку, правда на це було виділено лише 20тис.грн субвенції.

 

Згідно  наказу Міносвіти і науки України №1015 від 04.11.2010р. «Про затвердження Типових штатних нормативів ДНЗ», ДНЗ № 9 кадрами повністю не укомплектований. Кадровий склад включає :

-         24 вихователі,  які працюють на 0.93 ставки;

-          3 музичних керівника;

-          1 інструктор з фізкультури;

-          1 керівник гуртка з вивчення англійської мови;

-          1 практичний психолог;

-     1 вихователь-методист;

-               28 чоловік обслуговуючого персоналу ( ст.. медсестра, кухарі,  машиністи з ремонту та прання білизни, помічники вихователя, сторожі  та ін.)

 

Рівень майстерності вихователів достатньо високий. В ДНЗ №9   налічується  30 педпрацівників. Серед них : 14 педагогів  мають вищу педагогічну освіту,  14 педагогів  мають неповну вищу освіту,  2 педагоги здобувають дошкільну педагогічну освіту.

За рівнем кваліфікації: 8 педагогів «спеціалісти»,  1 педагог – “спеціаліст 1 категорії”, 2 педагоги- «спеціаліст 2 категорії» 1 педагог – “спеціаліст вищої категорії”, 2  педагоги  мають педагогічне  звання  “вихователь-методист”.

 

Очолює колектив ДНЗ № 9  Сахно Марія Богданівна з вищою освітою,

педагогічний стаж  22 рік, з них на посаді директора – 20 років.

Вихователь-методист Ференц Ілона Іванівна, освіта вища, педагогічний стаж 23 роки , з них на посаді вихователя-методиста 12 років,

спеціаліст вищої категорії, має педагогічне звання “старший вихователь”.

 

Функціонування дошкільного закладу у 2011 – 2012н. р. регламентувалося

нормативно-правовими актами, зокрема: Законом України “Про дошкільну освіту“, Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305, наказами Міністерства освіти і науки України від 24.04.2003 № 257 “Про затвердження Примірного статуту дошкільного навчального закладу”, від 28.10.2008 № 985 «Про затвердження Інструкції з організації охорони життя і здоров’я дітей у дошкільних навчальних закладах», інструктивно-методичними листами: «Про режим роботи дошкільних навчальних закладів» (від 24.01.2007 № 1/9-36), «Про організацію обліку дітей дошкільного віку» (від 07.05.2007 № 1/9-263), «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади» (від 04.10.2007 № 1/9-583), «Про проведення державної атестації дошкільних навчальних закладів» (від 27.11.2007 №1/9-711), «Про здійснення соціально-педагогічного патронату» (від 17.12. 2008 № 1/9-811); Базовий компонент дошкільної освіти в Україні, Коментар до Базового компоненту дошкільної освіти, Базова програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі»; статутом ДНЗ № 9 м.Новояворівська та річним планом роботи ДНЗ

на 2011-2021 навчальний рік.

 

Протягом навчального року ДНЗ працював за Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі». Навчальний план, складений на основі програм, що забезпечують всебічний розвиток особистості дитини, згідно з Законом України „Про дошкільну освіту”, Базового компонента дошкільної освіти в Україні та Базової програми «Я у Світі». Освітній процес у ДНЗ здійснювався за пріоритетними напрямами роботи, які сприяли здійсненню системного підходу до формування цілісної дитячої особистості за лініями розвитку та сферами життєдіяльності. У ДНЗ  створені сприятливі умови для оздоровлення та загартування дитячого організму.

 

 

У 2011-2012р. зусилля колективу були спрямовані на реалізацію завдань державної Базової програми розвитку дитини «Я у Світі» згідно завдань річного плану:

1. Сприяти розвитку пізнавально-психічного процесу удосконаленню координації рухів, емоційно-вольової сфери, естетичного смаку через різні види конструювання згідно з вимогами базової програми «Я у Світі».

2. Поглиблено працювати над розвитком трудового виховання дітей, як над однією з педагогічних проблем сучасності.

3. Продовжувати удосконалювати широке використання інноваційних форм технологічного навчання та прогресивних методик, які є активним стимулюванням активізації пізнавальної діяльності дітей, я саме: ТРВЗ, розвиток дрібної моторики рук,  ейдетики,  елементи програми «Крок за кроком», педагогічну спадщину Софії Русової та Марії Монтесор.

Всі ці завдання реалізовувалися у різних формах методичної роботи : на семінарських заняттях, педрадах, відкритих переглядах занять, педагогічних читаннях, вивчались під час тематичних та фронтальних перевірок.

На протязі року було проведено п’ять педагогічних рад на яких розглядалися основні питання: формування розвивального середовища, трудове виховання дітей, атестація педпрацівників, комплексне вивчення роботи груп раннього віку за всіма сферами життєдіяльності .

В навчальному році в ДНЗ №9 було проведено 1 фронтальну, 2 тематичні та 8 вибіркових перевірок, систематично проводяться зрізи знань дітей.

У ДНЗ проводяться різні форми методичної роботи. Працює постійно діючий семінар, проводяться дні відкритих дверей, вивчається і впроваджується передовий педагогічний досвід, проводиться діагностика та моніторингове дослідження, приділяється велика увага роботі з батьками: організовуються спільні виставки  різної тематики, методичні проекти  . Протягом року проводяться конкурси « На кращу підготовку груп до навчального року», «Краще заняття року», « Кращий         помічник вихователя», « Кращий куточок природи», «Краще заняття року» і т.д..

Основною формою організованої навчальної діяльності дітей дошкільного віку  в нашому закладі  залишаються заняття . Вихователі проводять заняття індивідуальної та групової форми організації, тематичні , комплексні, комбіновані, інтегровані, підсумкові та інші.

У нашому дошкільному закладі  освітній процес проводиться за такими пріорітетними напрямками : інтелектуальний,  художньо-ететичний та з безпеки життєдіяльності дітей.

На чільне місце у процесі роботи вихователі нашого ДНЗ ставлять особистісно – орієнтований підхід, коли  в центрі освітньо –виховного процесу стоять інтереси дитини, охорона і зміцнення її здоров’я, як психічного так і фізичного. Практичним психологом Худик С.М. проводяться заняття з корекційно- відновлювальної роботи з дітьми, яке поєднується з роботою фіто вітальні,  де діти п»ють  травяні чаї,  проводиться аромотерапія та ін..

З метою усвідомлення дітьми необхідності вести здоровий спосіб життя для зміцнення власного здоров»я , у ДНЗ працює інструктор з фізкультури Борисова Н.Б.. Колективом напрацьована і втілюється в роботу ціла оздоровча система: ранкова гімнастика під музичний супровід, фізкультурні заняття, фізкультхвилинки, гімнастика пробудження, загартовуючі процедури, прогулянки та рухливі ігри в приміщенні та на прогулянці.

На протязі навчального року у закладі проводяться цікаві свята та розваги: осіннє свято, яворівський ярмарок, новорічні та Різдвяні свята, Свято Миколая, мамине свято, Великдень, Шевченківські свята; спортивні свята та розваги ( “Веселі старти”, “Проводи зими”), тематичні дні( День захисту дітей, Тиждень безпеки дитини, Тиждень театру) та ін..

 

З метою розвитку творчих здібностей дітей у ДНЗ працюють гуртки: англ.. мови – Мацько Г.А.; катехизму – Пархомчук Е.О.; фольклорно – етнографічний – Зінько В.М.;, витинанка – Повстяна Н.І.; декоративного малювання – Галаник О.С.; орігамі – Чума Г.П.

В ДНЗ є профільна група з театральної діяльності, керівник Барбарич Н.М. Щомісяця всі вікові групи показують театрально- розважальне дійство з драматизацією  вибраної казки, головними героями яких є діти, що допомагає їм розвинути мову, подолати сором’язливість, розвиває артистизм  дітей.

Педагогічний колектив плідно працює з батьками. Створені і постійно працюють батьківські комітети дошкільного закладу і вікових груп. Батьки є активними учасниками освітньо-виховного процесу, а саме:  учасники свят та розваг, активні у проведенні конкурсів різної тематики «Барви осені»-поробки з природного матеріалу, «Великодна писанка»- різні техніки виконання розпису;  методичні проекти на тему «Мій родовід», «Здорова родина- здорова дитина»;  надають матеріальну допомогу.

Велика увага з боку адміністрації ДНЗ№ 9 приділяється питанню охорони праці  та безпеки життєдіяльності дітей. Наш ДНЗ є опорним ДНЗ в районі з питань охорони праці. На базі нашого закладу двічі проводилося методоб»єднання для всіх директорів ДНЗ району з даного питання , перевірки обласного відділу та районного відділів освіти. ДНЗ № 9 є переможцем Всеукраїнського громадського огляду-конкурсу з питань охорони праці та нагороджений грамотою Міністерства освіти і науки  України.

 

У  2010 році проводилась атестаційна експертиза  нашого закладу. За результатами експертної комісії  діяльність ДНЗ № 9 м.Новояворівська     визначено, що відповідає «високому» рівню освітньої діяльності.

Кожного року на базі ДНЗ № 9 з метою пропаганди та розповсюдження досвіду роботи проводяться семінари, методичні об»єднання  не лише для    вихователів ДНЗ району , а й області :

-         обласний семінар спеціалістів районних відділів освіти на тему: «Інновації освітньої діяльності в ДНЗ району», за проведення якого ДНЗ №9  оголошено подяку.

 

-         методичне об»єднання для директорів та методистів району на тему:

« Контроль і управління навчально-виховним процесом».

-         районний семінар з цивільної оборони, за проведення якого  ДНЗ №9 нагороджено грамотою Яворівської райдержадміністрації.

-         методичне об»єднання для муз керівників району на тему: «Яворівський ярмарок»;

-         Районним відділом освіти  вивчалася робота ДНЗ №  з питань:

«Про стан роботи щодо виконання Інструкції з організації харчування

дітей»;

«Про роботу директора щодо забезпечення чинних вимог з охорони

праці».

-         школа молодого вихователя  з логіко-математичної компетентності

дошкільників ;

-         засідання  школи молодого вихователя ;

-         відкрите інтегроване заня тт. для вихователів, які проходять курси у ЛОІППО на якому була присутня керівник  Білан Л.І.;

 

 

 

 

Вся медична робота в закладі спрямована на зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей, як того вимагає Закон України „Про дошкільну освіту”. Санітарно-гігєнічні умови дошкільного закладу на належному рівні. В установі проводяться всі необхідні профілактичні заходи:

-         контролюється виконання санітарно-гігієнічних норм     працівниками на

всіх ділянках роботи;

-         проводиться щоденний огляд дітей при прийомі у заклад;

-         розроблена тематика для медико-педагогічних нарад, консультацій.

У закладі постійно проводяться загартовуючі процедури. Протягом дня підтримується рухова активність дітей. Проводяться „Дні здоров’я”, спортивні розваги. У навчальні заняття вводяться фізкультхвилинки. Влітку проводяться оздоровчі заходи, які полягають у забезпеченні  повноцінного харчування, проведенні занять та розваг на свіжому повітрі.

Педагогічним колективом разом з старшою медичною сестрою

Привіс Л.П. розроблено  методику  загартовування.

 

На літньо-оздоровчий період складається план роботи, який погоджується  з  ЯворівськимСЕС.

 

Належний рівень організації харчування є також дуже важливою умовою комфортного перебування дітей у закладі. Питанню якісного харчування приділяється особлива увага. Постійний контроль за правильною організацією харчування здійснюється  директором ДНЗ та старшою медичною сестрою. Періодичний контроль проводить Яворівська СЕС.     Усі продукти харчування, що надходять до ДНЗ , відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються накладними, сертифікатами якості.        Кожен місяць визначається хімічний склад та енергетична цінність продуктів, для визначення калорій, які споживають діти.

Харчування в ДНЗ трьохразове. Вартість харчування  становить  в середньому 11грн.,  за один дитино/день. В зв’язку із збільшенням цін на продукти і не до фінансування  не виконуються норми харчування таких продуктів , як:  риба-43%, яйце-50%, молоко-27%, сир твердий та м’який- 56%; 40%, овочі, фрукти . Середня вартість утримання 1 дитини  в день за 2011 рік склала 61 грн. Скарг на  якість приготування їжі, порушень графіку видачі їжі не було. При ДНЗ працює рада з питань харчування, де члени ради, в яку входять і батьки, мають можливість проводити контроль за організацією харчування .

 

Працівники ДНЗ два рази на рік проходять медичне обстеження .

З початку року виникли проблеми  у проплаті   обстеження.

Для дотримання санітарно-гігієнічних норм закуповуються дезактин, миючі та медикаменти першої допомоги , однак ,  в не достатній кількості, менше норми їх використання .

При періодичних та планових перевірках ДНЗ № 9  Яворівською СЕС  значних порушень  не було виявлено.

 

 

Питання господарської роботи є найскладнішим у роботі керівника так, як на вирішення  його потрібні кошти .

Фінансово-господарська  діяльність закладу , здійснюється  згідно кошторису сформованого  Новояворівською міською Радою.Фінансові асигнування на 2012 рік заплановано лише на захищені статті. З початку року, за допомогою міської Ради, було придбано електроплиту для харчоблоку та планується провести капітальний ремонт вартістю 30 тис. грн..

Однак, треба віддати належне, порівняно з попередніми роками,  коли  міською Радою або не виділялося зовсім грошей на ремонт, утримання будівлі, придбання необхідного інвентарю, або  виділяли  мізерні суми, то у 2011 р. за кошти, виділені Новояворівською  міською Радою, ми придбали пральну машину,  протирочну машину,  замінили та встановили вікна у музичному залі. Провели частково поточний ремонт арок та поточний ремонт нововідкритої групи. Забезпечили ДНЗ комп’ютером та провели інтернет.

Не можна обійти увагою  велику спонсорську та батьківську

допопомогу :

-         замінено та встановлено  на двох центральних входах добротні вхідні пластикові двері та викладена в коридорі плитка ;

-         проведена заміна  трьох вхідних дверей ;

-         проведена заміна  на другому поверсі всіх  балконних вікон-дверей;

-         проведена заміна  трьох вікон;

-         придбано  58,6 м килимових доріжок  для покриття коридору першого поверху ;

-         придбано  два клавішні інструменти та  фортепіано;

-         придбали музичний центр;

-         придбані меблі  для кабінетів методиста та директора;

-         у  новоствореній ясельній групі придбано посуд, килимове покриття, гардини та ін..;

-         придбано сканер та принтер;

-          проведено  поточний  ремонт   10 груп ; (залишилось ще провести у двох групах) ;

-         проведено поточний ремонт кабінету директора ;

-         проведено ремонт покрівлі балкону ;

-         придбали та встановили 5 пісочниць;

-         пофарбували огорожу ДНЗ та інвентар на майданчиках;

-         щороку проводимо лакування коридорів та всіх груп  ДНЗ;

-         придбали кухонний інвентар ;

-         у кожній групі  з допомогою батьків придбано ігровий, розвивально-дидактичний матеріал, атрибути естетики та ін.

Це все свідчить, що ми не лише чекаємо на фінансування  з бюджету, але й стараємося  залучати додаткові  кошти  для  підтримки роботи  і розвитку  закладу.

 

Перед нами стоять цілий ряд невирішених проблем. Серед них:

- термінова реконструкція або  демонтаж тіньових навісів на ігрових майданчиках, експлуатація  яких   створює небезпеку  для дітей.  Ми неодноразово зверталися  у міську Раду з листом про вирішення  даної   проблеми.

-  ремонт  покрівлі даху   закладу;

-  капітальний ремонт  харчоблоку;

-  поточний ремонт  вхідних арок ;

-  провести заміну вікон ;

 

Вихователь року – 2013

20 лютого 2013 р. на базі ДНЗ № 9 м. Новояворівська відбувся І тур всеукраїнського конкурсу «Вихователь року».

За це високе звання змагалося 12 вихователів ДНЗ району. На конкурсі були присутні вихователі-методисти ДНЗ району.

Майстерність та вміння учасниць конкурсу оцінювало компетентне журі у складі: методист методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Голубець О.В., директор ДНЗ № 1 м. Яворова, голова ради директорів ДНЗ району Н.Флис, директор ДНЗ № 3 м. Яворова, керівник районної методичної комісії для директорів та вихователів-методистів О. Нагайчук, вихователь-методист ДНЗ № 9 м. Новояворівська, керівник школи становлення молодого вихователя  І. Ференц.

Розпочинаючи конкурс, методист Голубець О.В. привітала його учасників та побажала плідної праці.

Конкурсанти-вихователі ДНЗ району змістовно професійно яскраво представляли свої творчі здобутки та цікаві інноваційні ідеї.

У своїх виступах вихователі використовували мультимедійні презентації та прагнули як найглибше ознайомити присутніх зі своєю проблемою, над якою вони працюють, умінням та накопиченим досвідом.

Вихователь ДНЗ № 1 м. Новояворівська Максакова О.Б. запрезентувала нетрадиційні техніки малювання для розвитку дитячої образотворчої діяльності.

Креативним доробком  з розвитку інтелектуальних здібностей дітей в процесі розвивальних ігор відзначилася вихователь ДНЗ № 1 м. Яворова  Трубега І.І.

Про свої надбання педагогічної майстерності з народознавства поділилася  вихователь ДНЗ с. Наконечне Гула П.

За підсумками І туру конкурсу у 2013 р ІІІ місце  розділили вихователь ДНЗ № 2 м. Яворова Шуляк Галина Ярославівна з досвідом роботи «Виховання дітей на засадах педагогіки С.Русової», та вихователь ДНЗ № 7 м. Новояворівська Бойко Степанія Михайлівна. Тема досвіду «Екологічне виховання дошкільників».

 

ІІ місце посіла вихователь НВК «ДНЗ – СЗШ І ступеня» м. Яворова Клебан Лариса Степанівна, яка працює над проблемою розвитку інтелектуальних здібностей творчого та асоціативного мислення дітей, використовуючи методи сенектики та ейдетики.

 

 

Перше місце виборола вихователь ДНЗ № 9 м. Новояворівська Задорожна Катерина Степанівна, яка представила цікавий, продуманий досвід роботи на тему «Національне виховання дітей на засадах народного декоративного мистецтва Яворівщини».

 

Вихователь зуміла донести до присутніх багатство землі Яворівського краю, надбання народних умільців з плетіння, вишивки, різьби, писанкарства, яворівської іграшки та необхідність формувати у дітей національну свідомість, любов та повагу до майстрів народного ремесла, бажання берегти та примножувати традиції батьків, дідів та прадідів, виховувати почуття гордості за свій край.

Приємне здивування та зачарованість викликала у присутніх виставка сімейних проектів на тему: «Ми збережемо мистецтво Яворівське, нащадкам пронесем через віки» та «Мій родовід», до якого залучилися батьки та діти ДНЗ № 9 м. Новояворівська.

Задорожна Катерина Степанівна буде представляти Яворівський район  на обласному конкурсі «Кращий вихователь ДНЗ 2013 року».

Побажаємо їй успіхів та перемоги.

Директор ДНЗ №9 Сахно М.Б.

-